Lekcja ekologiczna w Szkole? Czemu nie!

Jesień to idealny czas na porządki domowe. Przeszukując wszystkie kąty domowe często nachodzi nas refleksja: A po co ja to w ogóle kupiłem? Przecież to jest niepotrzebne i zajmuje za dużo miejsca, a poza tym jest niemodne… Wyrzucę to.

Oczywiście można od razu wyrzucić, ale po co? Przecież najpierw należałoby zastanowić się czy nie można takiej rzeczy naprawić, a skoro już tak bardzo nam się nie podoba to może warto oddać ją komuś, kto takiej rzeczy potrzebuje?

Na powyższe i wiele innych ważnych dla nas kwestii w zakresie porządkowania, starej elektroniki czy starych zabawek warto poruszyć podczas lekcji ekologicznej. Każda Szkoła powinna znaleźć chociażby jedną godzinę lekcyjną w semestrze na poświęcenie uwagi naszemu środowisku.

Lekcje ekologiczne są ważne w głównej mierze dla uczniów, ale nie tylko! Uczą się też nauczyciele i dyrekcja, bo nie zawsze każdy wie gdzie powinno się tak naprawdę wyrzucać elektrośmieci. A musimy pamiętać, że kategorycznie nie wolno ich wyrzucać do zwykłego kosza na śmieci!! Pozostawione później na wysypisku wydzielają trujące substancje, które wpływają negatywnie na nasze zdrowie, przedostając się do gleby i wody. To ważne, aby Szkoła uświadamiała swoich uczniów jak istotne są ich działania na rzecz ochrony środowiska.

Musimy sami motywować się do takich zachowań i szukać możliwości, aby przekazać ich ideę dalej.